Staff and Board

enriching people’s lives through dance

 

Viv Slayford – Artistic Director

Cathy Downes – Executive Director

 

Brenda Todd – Finance Officer

Clare Fantini-Stephens – Marketing & Communications Officer

 

Lynn Caney – Reception Manager

Becky Barrow – Receptionist

Caterina Britto – Receptionist

 

Helen Ganberg – Programme Manager; Education & Development

Katie Purcell – Assistant Manager; Education & Development

Sarah Fletcher – Assitant Coordinator; Education & Development

 

Sarah Ferris – Programme Manager; Centre for Advanced Training

Lucy Coogan – Administrator; Centre for Advanced Training

Claire Kent – Finance Officer; Centre for Advanced Training

Claire Brown – Administrator, Centre of Advanced Training.

Catherine Lee – Coordinator; Centre for Advanced Training (Exeter)

Aime Hawker – Coordinator; Centre for Advanced Training (Swindon)

Charlene Smith – Coordinator; Centre for Advanced Training (Urban)

 

Vicki Plomer – Programme Manager; Qualifications

 

Chloe Werham – Apprentice; Business Admin

 

Board of Trustees

  • Bevan Pont
  • Clare Cannock (Vice Chair)
  • Jeanette Turner
  • Liz Williams
  • Rob Jandy (Chair)
  • Victoria Drew
  • Vicki Plomer

Regular Teachers

  • Banxy (Education & Development and Centre for Advanced Training)
  • Carrie Barton-Fox (Education & Development)
  • Charlotte Eatock (Centre for Advanced Training)
  • Claudia Albornoz (Education & Development)
  • Emma Carter (Education & Development)
  • Jemma Turland (Education & Development)
  • Kimmy Brewser (Education & Development)
  • Luke Antyz (Education & Development)
  • Maryam Pourian (Centre for Advanced Training)
  • Robert Hylton (Centre for Advanced Training)
  • Sarah Josh (Education & Development and Centre for Advanced Training)
  • Tanya Reilly (Education & Development)
  • Vicki Plomer (Education & Development)
  • Zoe Humphries (Education & Development)

Regular Musicians

  • Bevan Pont (Education & Development and Centre for Advanced Training)
  • David Kenna (Centre for Advanced Training)
  • Emma Holbrook (Education & Development and Centre for Advanced Training)
  • Peter Haime (Education & Development)

Teaching Assistants for Community Dance Programme

  • Alesha Tasaer (Monday Ballet)
  • Claudia Titcombe (Saturday Jazz)
  • Dionne Johnson (Tuesday Ballet)
  • Ella Voss (Saturday Movers)
  • Christy Twomey (Street Jam)
  • Macy Monis (Street Jam)
  • Patsy Golding (Salto Adults)